Останні замітки
Блог > Коментарі до замітки

Моє педагогічне кредо

Сенека  свого часу говорив, що Бог створив учителями тих, кого хотів покарати. Дозвольте з цим не погодитися.

 

Я – вчитель! І дуже цим пишаюся. Що б не казали мої знайомі, як би не ставилися до моєї професії оточуючі, я переконана, що моя робота найважливіша.

 

Вчителем біології  працюю тринадцять років. Вважаю свій предмет найпотрібнішим, адже він розвиває мислення, учить жити, формує в  людині уявлення про сучасну  природничо-наукову картину світу, роль і місце людини у природі.

 На мою думку, головним завданням сучасного вчителя є надання дитині допомоги пізнати себе, відкрити її творчий  потенціал, аби згодом вона стала гармонійною особистістю й виконувала “споріднену” працю. Зважаючи на це, ідеєю педагогічного досвіду вважаю вислів: “Учень – це не чаша, яку потрібно наповнити, а факел, який слід запалити, пам’ятаючи, що “в кожній людині є сонце, тільки не потрібно його гасити” (за Сократом). Моїм педагогічним кредом стали слова В. Сухомлинського: “Будьте  самі шукачами, дослідниками. Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших.

Прагну, щоб алгоритм пошуку істини В.Леві став девізом кожного мого учня:

“Я повинен пізнати світ і себе, я потребую життєвих експериментів. Я хочу приміряти до себе і ту роль, і цю, хочу зазнати неймовірного, хочу перевірити відоме. Мені потрібні труднощі й помилки”.            

неділя, 26.09.2010, lenas75
Коментарі
Гість: larisa_fizika mail.ru, ip182-118.245.80.crimea.com
2010/09/28 22:46:03
Мы все стали продвинутыми, но будем ли мы этим пользоваться?